אודות

מועדון רכיבה רעננה

העמותה לקידום רכיבת הסוסים לילדים ונוער בשרון

מועדון הרכיבה ברעננה שואף להפיק את המיטב מהשותפות בין האדם לסוס,

החל ברכיבה טיפולית, רכיבה ספורטיבית , קייטנות ופעילויות למען הקהילה, הסביבה ככלל ובעלי החיים בפרט.

הקשר עם הסוס הוא קשר הדדי, המאפשר לכל אחד מהצדדים להפיק רבות מהנתינה לשני. זו הסיבה שכל סוג של רכיבה- עוברת דרך הנתיב הטיפולי ונוגעת באדם – נפשית ופיזית.

המועדון מצליח לשלב את העקרונות החשובים ביותר בעבודה עם סוסים: מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, בטיחות ללא פשרות עם חוויה מעצימה התורמת לכל בני האדם הבאים במגע עם הסוס- החל במי שבאו להנות מהסוס ולשפר מיומנויות פיזיות וספורטיביות, בעלי קשיים רגשיים, מוטוריים ונוירולוגים. כאשר אנו מוסיפים לכך את האוויר הנקי והסביבה הכפרית, ומורידים את המסכים, אנחנו מגיעים לסביבה מושלמת….

המועדון מאפשר מגוון רחב של פעילויות, החל מרכיבה טיפולית, חוג רכיבה ספורטיבית מרמת התלמיד המתחיל ועד התמקצעות בספורט והשתתפות בתחרויות, רכיבה טיפולית , ימי כיף וגיבוש, קייטנות ופעילויות נוספות, לטווח גילאים רחב בין 3-80.

כל הפעילויות במועדון מתבצעות תוך חשיבה והקפדה על איכות הסביבה ושמירה על איכות חייהם של בעלי החיים- החל בהתייחסות קפדנית לצרכים השונים שלהם – פיזיים ורגשיים וכלה בטיפול יום יומי מסור.

מועדון הרכיבה רעננה פועל באישור עיריית רעננה, נמצא תחת פיקוח וטרינרי שוטף, אישור כיבוי אש וביטוח בהתאם.

העמותה

מועדון הרכיבה ברעננה הוקם בשנת 2000 והוא נחשב לאחד המועדונים הגדולים, המקצועיים והאיכותיים במרכז הארץ.

החל משנת 2013 פועלת במקום עמותה, המקדמת את ספורט הרכיבה והטיפול בבעלי החיים.

העמותה שואפת לתת טיפול איכותי לכלל האוכלוסיה- ילדים ומבוגרים, לצרכים טיפוליים בבעיות רגשיות, התנהגותיות, מוטוריות או נוירולוגיות או פשוט לשם ההנאה והספורט.

העמותה עובדת עם מבוטחי כל קופות החולים, עם חברות הביטוח  ועם מחלקת הרווחה ברעננה, למתן טיפולים מסובסדים לילדים עם צרכים מגוונים. בנוסף, מתקיימים במקום טיפולים פרטיים.

המטפלים שלנו-

  • כל המדריכים שלנו הינם בעלי הסמכה ממוסד מוכר ונסיון מעשי בעבודה עם סוסים
  • המדריכים שלנו הם מדריכי רכיבה טיפולית בעלי תעודת הסמכה ונסיון רב בעבודה עם ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות או קשיים רגשיים.
  • המדריכים שלנו עוברים השתלמויות נוספות באופן שוטף והם דוברי שפות שונות (עברית, אנגלית, צרפתית, רוסית)

החווה שלנו-

  • היא ביתם של כ-20 סוסים מקסימים ורגועים, בגדלים ורמות אילוף שונות, כך אנו יכולים להתאים את הסוס הנכון עבור כל רוכב- לפי גודל , גיל ורמת הרכיבה
  • היא ביתם של ילדים , בני נוער ומבוגרים שמגיעים לרכב ולהתנדב במקום .

פעילויות למען הקהילה

מאז הקמתה פועלת העמותה לקידום מטרות חברתיות בעזרת הקשר עם הסוסים:

פעילויות לילדי המועדוניות של מחלקת הרווחה ברעננה- ימי כיף חווייתיים בהם נהנים הילדים מרכיבה, יצירות ירוקות , פיתות בטאבון ועוד. בכל יום כיף מוזמנים כ-20 ילדים ליום חופש שלא יישכח…

 שילוב נוער בסיכון– אשר נשר ממסגרות לימודיות- בפרויקטים של קידום נוער בשיתו, מוסדות שונים

התנדבות– תכניות לבני נוער מתנדבים אשר עוסקים ברכיבה על סוסים. בני הנוער מתנתקים מהמסכים ומגיעים לחווה אשר הפכה עבורם לבית שני, כדי לעבוד ולטפל בסוסים, לקבל מהם אהבה ולרכוש מיומנויות תקשורת, בטחון עצמי ואמון הדדי. המתנדבים מסייעים למדריכים בזמן הטיפול בילדים אחרים וכך מחזירים בעצמם לקהילה ולחברה.

בתכנית השנה….

מקום משלהן- הקמת תכנית שבועית להעצמת נשים עולות- קבוצת תמיכה וטיפול הכוללת רכיבה, טיפול בסוסים ותמיכה קבוצתית

כיבוי אש וביטוח בהתאם.